Pohoda v práci
díky brýlím Rodenstock

Ať už v kanceláři nebo na home office: brýlové čočky Ergo® sníží napětí v očích a zajistí tak uvolněné držení těla. Vy se pak můžete plně věnovat důležitějším věcem.

Připravte se na každodenní digitální život s brýlemi Rodenstock, vhodnými do kanceláře i pro home office

Na pracovišti se zrak musí přizpůsobovat různým vzdálenostem: stolu, monitoru či kolegům. To může být velmi unavující: práce na počítači má často za následek pocit suchých očí, bolesti hlavy, napětí šíje a ramen. Řešení: individuální čočky pro home office vyrobené podle vašeho kompletního biometrického modelu oka.

Oči se musí vyrovnávat s mnoha požadavky: rychlým zaostřováním na různé vzdálenosti, špatným osvětlením a sníženou frekvencí mrkání způsobující suché oči.

Připravte se na digitální život s brýlemi Rodenstock, které jsou vhodné jak do kanceláře, tak pro home office.

Kdy má smysl pořídit si brýle pro práci na počítači?

+ V případě, že chcete pracovat ergonomicky správně
Pracujete často s počítačem a je pro vás někdy obtížné přečíst text na obrazovce nebo máte večer bolesti hlavy a šíje? Dobré pracovní brýle na počítač toho mohou hodně změnit. Zajistí vám ostré vidění na všechny vzdálenosti typické při práci s počítačem a usnadní pohyb vašim očím během práce. Nepomáhají tak pouze vašim očím: mimo napětí očí díky intenzivní zátěži odstraníte i nepřirozenou polohu těla a držení hlavy, což ve finále znamená, že můžete pracovat uvolněněji a ve větší pohodě.
Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
+ Pokud používáte pro práci s počítačem progresivní brýle
Progresivní brýlové čočky umožňují plynulé vidění od blízka po dálku, dle různých denních situací. Tato flexibilita ve vidění však přináší relativně úzký prostor pro vidění na monitor počítače. Abyste dobře viděli, musíte zaujímat nepřirozený postoj hlavy a těla. Brýle pro práci na počítači jsou navrženy s ohledem na požadavky vašeho pracoviště, čímž vás chrání před stresem a napětím.
Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
+ Pokud pracujete na počítači s brýlemi na čtení
Brýle na čtení jsou běžně přizpůsobeny pro vidění na vzdálenost 40 cm, přičemž monitor se obvykle nachází dále. A výsledek? Abyste dobře viděli, neustále se předkláníte dopředu. Na větší vzdálenosti, například při hovoru s kolegy, si musíte brýle pokaždé sundat. Naproti tomu pracovní brýle jsou navrženy přesně tak, aby vyhovovaly všem nárokům, které na vás klade vaše pracoviště. Vyhnete se nesprávnému držení těla a můžete pracovat pohodlněji.
Bildschirmbrille_Icon_Sammlung
+ Máte-li po práci na počítači problém s usínáním
Naše vnitřní biologické hodiny mohou být narušeny vysokým podílem modrého světla vyzařovaného počítači, chytrými telefony, tablety a dalšími obrazovkami. Pracovní brýle Rodenstock jsou vybavené špičkovou povrchovou úpravou Solitaire® Protect Balance 2, která snižuje podíl modré složky a díky tomu zvyšuje naši pohodu v každodenním životě.

Věděli jste, že

řada firem svým zaměstnancům přispívá na pracovní brýle, nebo je zcela hradí? Nebojte se svého zaměstnavatele zeptat!

Ergonomie při práci na počítači

  • Upravte polohu monitoru tak, aby byla jeho horní hrana pod úrovní Vašich očí. Ulehčíte tak napětí v oblasti ramen a krku. Tento mírně skloněný pohled Vám umožní lépe se soustředit na blízké objekty.
  • Upravte si velikost znaků na monitoru tak, aby bylo vše dobře čitelné.
  • Často se v průběhu práce zaměřte pohledem jinam než na obrazovku, např. z okna. Krátké přestávky a střídání vzdáleností pohledu poskytují očním svalům potřebnou relaxaci.
  • Frekvence mrkání během soustředěné práce klesá až o 40 %. Pravidelně mrkejte nebo můžete oči na chvíli zavřít. To jim dodá potřebnou hydrataci a jsou pak lépe připraveny na další práci. Mrkáním předcházíte suchým očím. Pijte dostatek tekutin.
Brýle na čteníBrýle Rodenstock pro práci na počítači

Brýlové čočky Ergo® pro pohodlné vidění při práci jsou individuálně přizpůsobené typickým pohybům očí a nejčastějším pracovním vzdálenostem. Nabízejí široké oblasti vidění přesně tam, kde je to důležité. Široké oblasti vidění podporují ergonomické držení hlavy a těla a zaručují tak pohodlné vidění bez únavy.

Oproti přírodnímu světlu vyzařují digitální zařízení nepřirozeně velké množství modrého světla. Výsledkem je špatné usínání a nekvalitní spánek díky negativnímu dopadu na naše biologické hodiny. Pracovní brýle Rodenstock s inovativní povrchovou úpravou sníží podíl modré složky na přirozenou úroveň. A výsledek? Vyvážený biorytmus a zdravý spánek.

Co víte o modrém světle? Své znalosti si můžete otestovat zde!

Pracovní brýle mohou být užitečné i mimo kancelář při všech aktivitách vyžadujících zaostřování na blízké vzdálenosti. Ať už čtete hudební noty, zabýváte se ručními pracemi, kontrolujete displej vašeho telefonu či přednášíte důležitou prezentaci: Brýlové čočky Ergo® nabízejí ostré vidění na všechny blízké vzdálenosti bez zbytečné únavy nejen pro vaše pracovní činnosti, ale také pro koníčky.

Jak se vyrábí vaše přizpůsobené brýle Rodenstock pro práci na počítači?

Každé brýle Rodenstock jsou originál. Stejně tak, jako je každé oko jedinečné. Proto jsou do zakázkové výroby vašich brýlí Rodenstock započítány různé individuálně naměřené hodnoty vašich očí, tak i to, jak vám brýle sedí na obličeji. Díky inovativním technologiím je možno vyrobit brýle dokonale přizpůsobené vašim očím a obličeji tak, že vám zajistí lepší a ostřejší vidění než kdy dříve.

1. Inovativní měření zraku

Prostřednictví měření pomocí DNEye® Scanneru (dostupný pouze na pobočce Valašské Meziříčí) dokážeme v lidském oku změřit více než 7 000 bodů. Díky tomu dokážeme změřit každý detail oka.

2. 3D měření čoček

Díky 3D videocentraci pomocí přístroje ImpressionIST® započítáme všechny důležité hodnoty tváře a obruby a optimálně přizpůsobíme brýlové čočky vybrané obrubě

3. Dokonalá zakázková výroba

Trik spočívá v tom, jak ze stanovených hodnot vytvoříme ideální brýlové čočky. Kalkulace a výroba brýlových čoček probíhá ve společnosti Rodenstock.